Dyplomowany nauczyciel tańca, zawodowy tancerz i choreograf, mistrz i wielokrotny wicemistrz Polski Zawodowych Par w kategorii „South-American Show Dance”, II wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata, wielokrotny finalista międzynarodowych turniejów tanecznych.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w nauczaniu, jego podopieczni wielokrotnie sięgali po złoto na Mistrzostwach Polski i zagranicznych turniejach tanecznych.

Członek najbardziej prestiżowego związku nauczycieli tańca na świecie „Imperial Society of Teachers of Dancing w Londynie” oraz Word Dance & Dance Sport Council w Londynie. Wiedzę zdobywał przez wiele lat u najlepszych nauczycieli tańca w Anglii, Holandii, Kanadzie i Argentynie.

Udziela konsultacji parom tańca sportowego w całej Polsce, szkolił też pary z Litwy, Kanady i USA. Twórca i główny choreograf zawodowej grupy tanecznej Art of Dance.

Na co dzień trenuje m.in. formacje taneczne, które osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. Dwukrotnie jego podopieczni znaleźli się w finale telewizyjnego show (Mam Talent oraz Got to Dance). Wspólna lekcja w parach lub dla grupy, prowadzona przez Roberta Linowskiego, będzie doskonałym punktem każdej imprezy!

Art of Dance to nie tylko pokazy tańca. To także lekcje dla gości w trakcie trwania imprezy! Robert Linowski zarazi miłością do tańca! Nauka prostych układów sprawi, że goście szybko wejdą w taneczny klimat, a do tego poznają kroki, które będą mogli wykorzystać w trakcie zabawy!